• تاریخ : ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : خبری

غصون الماضی، خبرنگارخبرنامه محتوا آنلاین، دمشق: سوری‌ها بلافاصله پس از حمله روز گذشته آمریکا، انگلیس و فرانسه در مید‌ان‌های دمشق حضور یافتند تا ضمن نمایش ایستادگی و شجاعت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به‌چالش بکشند.

مردم سوریه نشان دادند که در برابر متجاوزان پابرجا و مقاوم هستند، زیرا به‌محض حمله روز گذشته میدان‌های دمشق از سوری‌هایی که پرچم کشورشان و تصاویر بشار اسد را در دست داشتند پرشد، حال آنکه تأکید داشتند آنان پیروز هستند.

از ایران، روسیه و ارتش سوریه تشکر می‌کنیم

یکی از شهروندان سوری می‌گوید: سوری‌ها بیش از هفت سال است که در معرض حمله و تجاوز قرار دارند و امروز وکلای این جنگ کنار رفته و عوامل اصلی آن مشخص شده‌اند و همان کسانی که مدعی حمایت از مشروعیت بین المللی هستند با قانون بین المللی می‌جنگند و کسانی که با تروریست‌ها می‌جنگند سوری‌ها و محور مقاومت هستند که به مقابله با این دشمنی برخاسته‌اند، ما از روسیه، ایران و حزب‌الله تشکر می‌کنیم و از همه مردم سوریه و ارتش این کشور که به مقابله با این تجاوز برخاسته آن را ناکام گذاشتند، قدردانی می‌کنیم.

تجاوز آمریکا تأثیری بر زندگی مردم نداشت

یک دختر دانشجوی سوری در این باره گفت: این حمله به هیچ وجه بر ما تأثیر نداشت و هیچ یک از ما را نترساند و در اصل کسی به این حمله توجه نکرد. همه کشورها از چند روز پیش از این حمله صحبت می‌کردند، ولی ما زندگی طبیعی خود را به‌شکل معمول ادامه می‌دهیم و مردم به سر کار خود رفتند و من نیز الآن از دانشگاه بازگشته و مشغول زندگی طبیعی هستم.

 

 

وی ادامه داد: به‌لطف خدا و به‌برکت ارتش سوریه و رهبری بشار اسد، سوریه قوی است، از خدا می‌خواهم آن را حفظ کند و ارتش سوریه را برای ما حفظ کند اگر ارتش نبود بی‌شک ما اکنون اینجا نبودیم که جشن بگیریم.

ارتش سوریه قوی‌ترین ارتش‌های جهان در مبارزه با تروریسم است

یکی از شهروندان سوری حاضر در این جشن می‌گوید: این حمله موجب افزایش قدرت و ایستادگی و مقاومت ما شد و سوریه و ارتش آن امروز ثابت کردند قوی‌ترین نیروهای ارتش جهان در زمینه مبارزه با تروریسم هستند.

 

 

وی خاطرنشان کرد: ترامپ کنار فرانسه و انگلیس دست به این حمله زد تا آبروی خود را حفظ کند زیرا متوجه شد در برابر ایستادگی ارتش سوریه و رهبری بشار اسد و متحدان روسی و ایرانی و نیز حزب‌الله که همگی در تلاش برای مبارزه با تروریسم هستند، شکست خورده است.

دروغ‌پردازی‌های دشمن ناکام ماند

یکی از افسران ارتش سوریه نیز می‌گوید: امروز افتخار می‌کنیم که تجاوز سه‌جانبه آمریکایی، فرانسوی و انگلیسی را سرنگون کردیم؛ متجاوزانی که همواره دروغ‌پردازی کرده و اخبار جعلی از رسانه‌ها منتشر می‌کنند تا ایستادگی ملت و ارتش سوریه را از بین ببرند، اما همان‌طور که می‌بینید ملت در این میدان‌ها حضور یافته‌اند تا صادقانه‌ترین موضع خود را بیان کنند. امروز می‌گوییم؛ از دوستان متشکریم، از مردم ایران و خبرنامه شما که همواره تحولات ارتش سوریه را پیگیری کرده و پوشش می‌دهید سپاسگزاریم.

 

 

سوریه قدرت خود را به همه دنیا ثابت کرد

یکی از نیروهای داوطلب ارتش سوریه می‌گوید: برای همه دنیا ثابت کردیم که ما پیروز هستیم و حمله ترامپ یا هر دولت بیگانه دیگر ما را متزلزل نمی‌کند، بلکه ثابت کردیم در سوریه یکپارچه هستیم و بین رهبری و ارتش و ملت اتحاد وجود دارد و توانستیم با بزرگترین حمله به کشورمان مقابله کرده و به همه دنیا ثابت کنیم که کشوری قوی هستیم که می‌توانیم به هرگونه تجاوز پاسخ داده و یک‌دست باشیم.

 

یکی از زنان تأکید می‌کند: این حمله تأثیری بر ما نگذاشت، ما ملت مقاوم هستیم که کنار رهبر و ارتش سوریه قرار داریم.

نشانی از ترس در سوری‌ها دیده نشد

وی در پاسخ به اینکه “آیا نشانی از ترس در مردم دیدید؟” گفت: نه به‌عکس، زیرا پس از حمله دیروز ما بلافاصله به خیابان‌ها آمدیم و جشن گرفتیم، زیرا این پیروزی بزرگی برای ما است.

این زن سوری در مورد این سؤال که “چه‌حرفی برای کشورهای متجاوز دارید؟” پاسخ داد: به آنان می‌گویم هرکاری کردید موجب ترس ما نشد، ما با ملت و رئیس جمهور خود قوی هستیم و از متحدان سوریه تشکر می‌کنم و می‌گویم ما یک ملت واحد هستیم و در خون و پیروزی شریکیم.

ادامه شعار الله و سوریه و بشار

یک زن دیگر سوری تأکید کرد: ملت سوریه نمی‌ترسد، ما از ارتش سوریه و نیروهای پدافند هوایی که با این حمله مقابله کردند، تشکر می‌کنیم و با وجود رهبری باتدبیر آن را حمله بسیار کوچکی می‌دانیم و تکرار می‌کنم ملت سوریه نمی‌ترسد و شعار ما همچنان این است: الله و سوریه و بشار.

به ترامپ می‌گویم؛ باید بدانی که ملت سوریه تمام این فشارها را هفت سال تحمل کرد و از تو و موشکهایت نخواهد ترسید.

یکی از شهروندان سوری می‌گوید: جرج بوش رئیس جمهور پیشین آمریکا فقط با یک کفش در عراق هدف قرار گرفت، اما ترامپ با هزار کفش از سوی ملت سوریه زده خواهد شد و به‌یاری خداوند ما پیروزیم و خداوند به بشار اسد کمک خواهد کرد و از خدا می‌خواهم این کشور را موفق سازد و امنیت و آرامش را به آن بازگرداند.

 

انتهای پیام/*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما