• تاریخ : ۱۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

به گفته گروه بین‌الملل خبرنامه محتوا آنلاین به نقل از السومریه خبر، اقلیم کردستان عراق، شورای عالی همه‌پرسی را منحل کرد و شورایی سیاسی برای گفتگو با دولت مرکزی در بغداد تشکیل داد.

خلیل ابراهیم، عضو شورای عالی همه‌پرسی اقلیم کردستان در نشستی خبری گفت که ماموریت این شورا به پایان رسید و شورایی سیاسی برای بررسی نتایج همه‌پرسی تشکیل شد.

وی تاکید کرد که کردستان تا این لحظه بخشی از عراق است و استقلال به عنوان استراتژی اقلیم کردستان باقی می‌ماند.

ابراهیم اظهار داشت: ما از طرح آیت‌الله سیستانی استقبال و بر گفتگو تاکید می‌کنیم. ما نه تهدیدی برای کسی هستیم و نه دلیلی برای عدم ثبات منطقه و از قوانین و مقررات بین‌المللی سرپیچی نمی‌کنیم.

عضو شورای عالی همه‌پرسی اقلیم کردستان گفت: ما خواهان گفتگو با بغداد و همه طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی هستیم و آماده‌ایم که همه‌ مسائل را بررسی کنیم.

بر اساس این گفته، در نشست امروز شورای عالی همه‌پرسی اقلیم کردستان، اعضای این شورا با تغییر نام آن به شورای عالی استقلال موافقت کردند.

همه پرسی غیر قانونی جدایی اقلیم کردستان سوم مهرماه گذشته در حالی برگزار شد که این اقدام یکجانبه از سوی دولت مرکزی عراق، کشورهای منطقه و بین‌المللی و مجامع جهانی مورد انتقاد قرار گرفته و بر غیر قانونی بودن آن تاکید شده است.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما