• تاریخ : ۱۱ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

به گفته گروه بین‌الملل خبرنامه محتوا آنلاین، روزنامه واشنگتن پست گفته داد  ترامپ در ۸ جولای و درحالی که در مسیر بازگشت به آمریکا از اجلاس گروه ۲۰ بود به هوپ هیکس، مدیر بخش ارتباطات راهبردی خود دستور داد که این بیانیه را منتشر کند.

در این بیانیه تاکید شده که دیدار فرزند ترامپ با وکیل روس در آن زمان یک موضوع انتخاباتی نبوده است. با اینحال چند روز بعد اخباری با این محور منتشر شد که پسر ترامپ این جلسه را برنامه ریزی کرده بود تا بتواند اطلاعاتی را برای ضربه زدن به هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات کسب کند. نیویورک تایمز در ابتدا جزئیات این جلسه که در جولای سال ۲۰۱۶ انجام شد را منتشر کرد و پس از آن از دخالت جرد کوشنر ( داماد ترامپ) و پاول مانافورت ( رئیس کمپین انتخاباتی وقت ترامپ) خبر داد.

طبق گفته واشنگتن پست ایوانکا ترامپ و همسرش به همراه مشاوران ترامپ در جریان اجلاس گروه ۲۰ در تلاش بودند تا برای سوالاتی که از سوی نیویورک تایمز مطرح شده بود پاسخی مناسب بیابند. واشنگتن پست معتقد است که هیکس و یک مشاور دیگر دولت ترامپ خواستار شفافیت دراین موضوع بودند.

اما در نهایت ترامپ با نظر اکثر مشاورانش درباره نحوه واکنش به سوالات مربوط به جلسه مخالفت کرد. پسر وی نیز روز گذشته به درخواست واشنگتن پست پاسخی نداد، درحالیکه وکیلش مدعی شد موکلش کاملا آماده است تا درصورت لزوم بیانیه‌ای جامع درباره جزئیات این جلسه منتشر کند. وکیل پسر ترامپ همچنین اعلام کرد که هیچ شواهدی برای تایید این فرضیه که ترامپ در نوشتن این بیانیه نقش داشته در اختیار نیست.

از سوی دیگر جی سکولو، وکیل ترامپ از اظهارنظر درباره دخالت ترامپ در این بیانیه امتناع کرد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما